În sfârşit, un meci întreg!

* din diferite motive, echipa lui Laurenţiu Fier a cam „şomat” în primele două runde din retur

Formaţia primarului Ion Sandu, Posada Perişani, a ratat primele două meciuri ale returului de campionat. La Berbeşti s-a deplasat degeaba întrucât terenul n-a fost practicabil, apoi a pierdut partida cu CSM Drăgăşani la „masa verde” datorită medicului, care a plecat de la teren la pauza meciului. Sâmbătă, 27 martie, a fost totuşi o zi cu noroc pentru echipa din Perişani, care a reuşit, în sfârşit, să joace 90 de minute şi a şi câştigat meciul cu AS Mihăeşti. Lucian Giurcă a debutat cu gol pentru Posada, fiind autorul primei reuşite a întâlnirii. Laurenţiu Pufu, la jumătatea reprizei secunde, a dus scorul la 2-0 pentru Posada, rezultatul final, de 3-0 pentru gruparea antrenată de Laurenţiu Fier, fiind stabilit cu doar câteva minute înainte de final de un alt jucător legitimat de curând la echipă, Aurelian Ghivercea. (S.S.)