Elevul Nica l-a învins pe profesorul Grossu

Lotru a deschis rapid scorul la Măldăreşti, în minutul 4, însă Aldea a stabilit egalitatea, pentru ca echipa pregătită de Vasile Grossu să termine prima repriză în avantaj (2-1). La pauză, Relu Nica nu a mai suportat o nouă umilinţă şi şi-a muştruluit serios elevii care au înţeles că, în cazul unui nou eşec, Progresul ar urma să se întoarcă la „Onoare”. Critica a dat roade, iar, după reluarea partidei, gazdele aveau să mai înscrie de cinci ori şi să câştige primul meci după o lungă perioadă de timp (6-2). „Domnul Vasile Grossu a fost antrenorul meu pe vremea când jucam la Chimia Rm. Vâlcea. Mă bucur că am reuşit să câştig acest meci. Dânsul m-a felicit după terminarea partidei şi mi-a urat baftă”, ne-a spus antrenorul Relu Nica. (L.C.)