Deranj mare la Tr. Măgurele după remiza cu Vediţa

În ultimele două partide, CSM Cetatea Tr. Măgurele, principala favorită la câştigarea seriei a VI-a din Liga a III-a, a obţinut doar un punct. Înfrângerea cu SCM Rm. Vâlcea a produs deranj mare la echipa teleormăneană, care a decis întreruperea colaborării cu unul dintre cei mai buni jucători ai săi, căpitanul Cosmin Ciocoteală. În meciul următor, cu Vediţa Coloneşti, banderola de căpitan a ajuns la Alexandru Dane. La scorul de 1-1, în minutul 90+3 (după ce gazdele marcaseră din penalty, în minutul 85), Dane a ratat o lovitură de pedeapsă care ar fi putut aduce cele trei puncte. A trimis balonul în bară. Tr. Măgurele a pierdut două puncte, dar şi primul loc, pe care a trecut SCM Rm. Vâlcea. Au mai rămas şase etape de disputat până la finalul play-off-ului.