Culturistul Cătălin Ungvart, medaliat cu bronz la faza zonală a Campionatului Naţional

ungvart* sportivul pregătit de antrenorul Vali Mihăescu, la CS Culturistul Rm. Vâlcea, a concurat la categoria 70 kg
Sportivii de la CS Culturistul Rm. Vâlcea s-au întors cu rezultate bune de la faza zonală a Campionatului Naţional de culturism, care a avut loc sâmbăta trecută, în oraşul Otopeni, de lângă Bucureşti. La această competiţie, au participat 96 de culturişti din întreaga ţară. Potrivit afirmaţiilor furnizate de Vali Mihăescu, antrenorul clubului vâlcean, la întrecerea desfăşurată în week-end au fost prezenţi Cătălin Ungvart (la categoria 70 de kilograme) şi Vlăduţ Ganea (la +70 kg). Primul dintre aceştia s-a clasat pe locul 3 şi a obţinut medalia de bronz, în timp ce al doilea a ratat de puţin podiumul, deoarece a terminat pe 4.

„Am făcut deplasarea cu doi sportivi la competiţia desfăşurată la Otopeni, ambii fiind juniori mici, categorie de vârstă până în 19 ani. Ungvart a avut cea mai bună comportare şi s-a clasat pe podium, iar Ganea a încheiat pe locul 4. Deplasarea la această competiţie am suportat-o din fonduri proprii şi ne-a fost destul de greu, ne-a costat o grămadă de bani”, a precizat Vali Mihăescu. (N.C.)