Liga IIIFotbal

Cozia, primul punct din 2024 în Liga a III-a

Ultima etapă din sezonul regulat a fost oarecum cu noroc pentru Cozia Călimănești. Formația pregătită de Vasile Ilinca a reușit să obțină primul punct din 2024 în Liga a III-a. Confruntarea de la Fedeleșoiu, cu Dăești, s-a terminat la scorul de 2-2. Oaspeții au marcat primii. Iordache a deschis scorul în minutul 35. Pe final de repriză, în două minute, dăștenii au întors scorul. Ciprian Vl[doi a realizat dubla. S-a intrat la pauză la 2-1. Călimăneștenii au marcat golul egalizator în minutul 64, prin Sîrbu.

”Cei de la Dăești au avut posesia, dar ne-am organizat și noi bine. Nici la Horezu nu am fost atât de slabi pe cât o arată scorul. Am avut și noi ocazii. Cu Roșiori, la fel, nu a fost rău. Problema a fost că am întârziat pregătirea. Nu am reușit să ne organizăm după pauza de iarnă și a contat. Jucăm până la final și vedem ce va mai fi. Cu Dăești am avut absențe, jucători suspendați. Au lipsit Mazilu, Pufu, Mutuligă”, a explicat Vasile Ilinca, antrenorul dăeștenilor.