Costin Stoica şi Dragoş Firţulescu au adus un punct în meciul CSM – Satu Mare (1-1)

csm _ satu mareCSM Rm. Vâlcea a obţinut un rezultat de egalitate, 1-1, în meciul de pe teren propriu, cu Olimpia Satu Mare. Din păcate însă, la al doilea joc din cadrul play-out-ului, disputat în Zăvoi, nu au asistat mai mult de 150 de persoane, mai puţin chiar şi decât la un meci de judeţ. În primele minute, Mărkuş a deschis scorul, din capul, din interiorul careului, după o eroare de marcaj a defensivei noastre. În minutul 30, Dragoş Firţulescu a pătruns în careul advers, a fost faultat, iar arbitrul partidei a indicat punctul cu var. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Costin Stoica, acesta stabilind de altfel şi rezultatul final (1-1).

Pe sfârşitul primei reprize, Răzvan Dâlbea avut o şansă uriaşă de a înscrie, dar a trimis mingea puţin pe lângă, din pasa lui Octavian Vasile. În partea a doua a întâlnirii, Călin Fildan a intervenit excelent, scoţând de la vinclu balonul expediat de Rus. „Dacă ne raportăm la evoluţia meciului, putem spune că rezultatul este echitabil. Trebuie însă să ne mobilizăm cât mai bine în etapele viitoare, pentru a nu avea parte de surprize neplăcute la final. Este foarte important să obţinem noi victorii. Pentru asta însă, trebuie să fim mult mai atenţi şi să nu mai comitem greşeli atât de uşor”, a declarat antrenorul Adrian Dulcea după meciul CSM-ului. (L.C.)