”Cocoşii”, remiză în deplasarea de la Tg. Cărbuneşti. Ceapă, la primul gol în tricoul Flacărei

După ce miercurea trecută au jucat în Zăvoi, vineri, 23 februarie, Flacăra Horezu şi Gilortul s-au întâlnit la Tg. Cărbuneşti. A fost mai bine pentru trupa de Liga a III-a vâlceană. După ce a pierdut primul duel, formaţia pregătită de Cătălin Bucă, Tavi Iordache şi Lucian Catargiu a remizat în deplasare, scor 2-2. După 0-0 la pauză, gorjenii au condus de două ori, cu 1-0 şi 2-1. Dănăricu a deschis scorul în minutul 51, Lucian Iordache, marcator şi în tur, a egalat în minutul 71. Pîrcălabu a dus scorul la 2-1. Grigore Ceapă, aflat la prima reuşită în tricoul Flacărei, a stabilit scorul final, 2-2, în minutul 82. Mario Găman i-a trimis în teren pe: Opriţa (46′ Iuţalîm) – Pătrăşcoiu (46′ Dănescu), Gheorghe, Marina, Popescu (65′ Șchiopu) – Dănăricu, Avrămescu (75′ Ayoub), Pîrcălabu – Săulescu (46′ Lazăr), Gîlcescu (65′ Marica), Roncea (46′ Habet). Flacăra Horezu s-a bazat pe: Sporea – Neacşa, Sofianu, Samson, Prunaru, Iordache, Dobre, Mihăilă, Stoenică, Ceapă, Zamura. Au mai jucat: Păuşescu, Pasăre, Matei, Bloţu, Alecu.