Acasă Fotbal Cavalerul Trac Cernişoara şi AS Mihăeşti au rămas lidere în Liga a...

Cavalerul Trac Cernişoara şi AS Mihăeşti au rămas lidere în Liga a IV-a. Rezultatele complete ale etapei a 3-a

1074
0

Echipele Cavalerul Trac Cernişoara şi AS Mihăeşti sunt lidere în cele două serii ale Ligii a IV-a şi după cea de-a treia etapă a sezonului, care a avut loc în acest week-end. Astfel, în Seria Vest, „oastea” lui Robert Dican a dispus fără probleme de Minerul Berbeşti, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, aceasta fiind cea de-a treia victorie din tot atâtea meciuri jucate pentru elevii lui Daniel Băcanu („Aţă”) – FOTO. Pe locul secund în ierarhie se află Ştiinţa Grădiştea (după ce s-a impus cu 3-1 în fieful „codaşei” AS Popeşti 2016), iar poziţiile 3-4 sunt ocupate (la egalitate perfectă, inclusiv de golaveraj: 6-2) de Păstorul Vaideeni şi CS Guşoeni, care au de asemenea punctaj maxim, însă din doar două partide jucate.

În Seria Est, poziţia fruntaşă este ocupată de AS Mihăeşti, care în această etapă a trecut de Foresta Mălaia, pe teren propriu, cu 4-2. Fotbaliştii din comuna primarului Constantin Bărzăgeanu au acumulat 9 puncte după trei runde. Acelaşi punctaj îl are şi echipa Oltul Drăgoeşti, dar trupa din localitatea administrată de Gheorghe Melente este inferioară la golaveraj (9-3, faţă de 13-5 al mihăeştenilor). Vă prezentăm în continuare rezultatele şi clasamentele după cea de-a treia rundă a Ligii a IV-a. (N.C.)

LIGA A IV-A / SERIA VEST

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 2 septembrie:

Cavalerul Trac Cernişoara – Minerul Berbeşti            5-1

• Duminică, 3 septembrie:

Victoria Frânceşti – Faurul Livezi                           3-2

Damila Măciuca – Viitorul Valea Mare                     4-2

CS Guşoeni – AS Creţeni                                     2-1

Inter Lăpuşata – Sportul Genuneni                        2-5

AS Popeşti 2016 – Ştiinţa Grădiştea                      1-3

A stat – Păstorul Vaideeni

Clasament

  1. Cavalerul Trac Cernişoara                           9p. (14- 2)
  2. Ştiinţa Grădiştea                                       6p. ( 9- 5)
  3. CS Guşoeni                                              6p. ( 6- 2)
  4. Păstorul Vaideeni                                      6p. ( 6- 2)
  5. Viitorul Valea Mare                                    4p. (16-10)
  6. Victoria Frânceşti                                     4p. (10-12)
  7. Damila Măciuca                                        3p. ( 4- 4)
  8. Faurul Livezi                                            3p. ( 6- 9)
  9. Inter Lăpuşata                                         3p. ( 6- 9)
  10. Sportul Genuneni                                    3p. ( 6-11)
  11. AS Creţeni                                             1p. ( 2- 3)
  12. Minerul Berbeşti                                      1p. ( 2- 6)
  13. AS Popeşti 2016                                     0p. ( 4-16)

Etapa a IV-a

• Sâmbătă, 9 septembrie:

AS Creţeni – Păstorul Vaideeni                           (Ora 17.00)

• Duminică, 10 septembrie:

Ştiinţa Grădiştea – Damila Măciuca                      (Ora 11.00)

Sportul Genuneni – Victoria Frânceşti                   (Ora 11.00)

Faurul Livezi – AS Popeşti 2016                           (Ora 12.00)

Minerul Berbeşti – Inter Lăpuşata                         (Ora 12.00)

CS Guşoeni – Cavalerul Trac Cernişoara                 (Ora 12.00)

Viitorul Valea Mare – Stă

 

LIGA A IV-A / SERIA EST

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 2 septembrie:

Progresul Buneşti – Viitorul Păuşeşti Măglaşi            4-2

Oltul Drăgoeşti – Sporting Galicea                         3-2

Oltul Ioneşti – Viitorul Budeşti 2012                       4-3

• Duminică, 3 septembrie:

AS Rm. Vâlcea 2016 – Stejarul Vlădeşti 2009          3-2

AS Mihăeşti – Foresta Mălaia                               4-2

AS Băile Olăneşti – FC Păuşeşti Otăsău                  4-5

Chimia 2012 Rm. Vâlcea – AS Bărbăteşti                 8-3

Clasament

  1. AS Mihăeşti                                              9p. (13- 5)
  2. Oltul Drăgoeşti                                          9p. ( 9- 3)
  3. Chimia 2012 Rm. Vâlcea                              6p. (14- 6)
  4. Sporting Galicea                                        6p. (12- 8)
  5. Stejarul Vlădeşti 2009                                6p. ( 6- 4)
  6. FC Păuşeşti Otăsău                                   6p. (12-11)
  7. Oltul Ioneşti                                             6p. ( 9-10)
  8. AS Rm. Vâlcea 2016                                  4p. ( 8- 9)
  9. Progresul Buneşti                                      4p. ( 6- 7)
  10. Foresta Mălaia                                        3p. ( 5- 7)
  11. Viitorul Păuşeşti Măglaşi                           1p. ( 3-  6)
  12. AS Bărbăteşti                                         1p. ( 5-13)
  13. AS Băile Olăneşti                                     0p. ( 7-11)
  14. Viitorul Budeşti 2009                                0p. ( 4-13)

Etapa a IV-a

• Sâmbătă, 9 septembrie:

Stejarul Vlădeşti 2009 – FC Păuşeşti Otăsău           (Ora 17.00)

Viitorul Budeşti 2012 – AS Băile Olăneşti                 (Ora 17.00)

AS Bărbăteşti – AS Mihăeşti                                 (Ora 17.00)

Sporting Galicea – Chimia 2012 Rm. Vâlcea              (Ora 17.00)

• Duminică, 10 septembrie:

Viitorul Păuşeşti Măglaşi – Oltul Drăgoeşti                (Ora 11.00)

AS Rm. Vâlcea 2016 – Progresul Buneşti                  (Ora 11.00)

Foresta Mălaia – Oltul Ioneşti                                (Ora 12.00)