Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diverse

Campionatul Mondial 2010 Africa de Sud / 11 iunie-11 iulie

GRUPA A

• Vineri, 11 iunie
Africa de Sud – Mexic        1-1
• Vineri, 11 iunie
Uruguay – Franţa            0-0

Clasament

1. Africa de Sud        1p. (1-1)
2. Mexic            1p. (1-1)
3. Franţa            1p. (0-0)
4. Uruguay            1p. (0-0)

• Miercuri, 16 iunie (ora 21.30):
Africa de Sud – Uruguay        _-_
•  Joi, 17 iunie (ora 21.30):
Franţa – Mexic            _-_

• Marţi, 22 iunie (ora 17.00):
Franţa – Africa de Sud        _-_
Mexic – Uruguay *)            _-_

GRUPA B

• Sâmbătă, 12 iunie
Coreea de Sud – Grecia        2-0
• Sâmbătă, 12 iunie
Argentina – Nigeria            1-0

Clasament

1. Coreea de Sud        3p. (2-0)
2. Argentina            3p. (1-0)
3. Nigeria            0p. (0-1)
4. Grecia            0p. (0-2)

• Joi, 17 iunie (ora 14.30):
Argentina – Coreea de Sud        _-_
• Joi, 17 iunie (ora 17.00):
Grecia – Nigeria            _-_

• Marţi, 22 iunie (ora 21.30):
Grecia – Argentina            _-_
Nigeria – Coreea de Sud *)        _-_

GRUPA C

• Sâmbătă, 12 iunie
Anglia – SUA            1-1
• Duminică, 13 iunie
Algeria – Slovenia        0-1

Clasament

1. Slovenia            3p. (1-0)
2. Anglia            1p. (1-1)
3. SUA            1p. (1-1)
4. Algeria            0p. (0-1)

• Vineri, 18 iunie (ora 17.00):
Slovenia – SUA            _-_
• Vineri, 18 iunie (ora 21.30):
Anglia – Algeria            _-_

• Miercuri, 23 iunie (ora 17.00):
Slovenia – Anglia            _-_
SUA – Algeria *)            _-_

GRUPA D

• Duminică, 13 iunie
Serbia – Ghana            0-1
• Duminică, 13 iunie
Germania – Australia            4-0

Clasament

1. Germania            3p. (4-0)
2. Ghana            3p. (1-0)
3. Serbia            0p. (0-1)
4. Australia            0p. (0-4)

• Vineri, 18 iunie (ora 14.30):
Germania – Serbia            _-_
• Sâmbătă, 19 iunie (ora 17.00):
Ghana – Australia            _-_

• Miercuri, 23 iunie (ora 21.30):
Ghana – Germania            _-_
Australia – Serbia *)            _-_

GRUPA E

• Luni, 14 iunie (ora 14.30):
Olanda – Danemarca            _-_
• Luni, 14 iunie (ora 17.00):
Japonia – Camerun            _-_

• Sâmbătă, 19 iunie (ora 14.30):
Olanda – Japonia            _-_
• Sâmbătă, 19 iunie (ora 21.30):
Camerun – Danemarca        _-_

• Joi, 24 iunie (ora 21.30):
Camerun – Olanda            _-_
Danemarca – Japonia *)        _-_

GRUPA F

• Luni, 14 iunie (ora 21.30):
Italia – Paraguay            _-_
• Marţi, 15 iunie (ora 14.30):
Noua Zeelandă – Slovacia        _-_

• Duminică, 20 iunie (ora 14.30):
Slovacia – Paraguay            _-_
• Duminică, 20 iunie (ora 17.00):
Italia – Noua Zeelandă        _-_

• Joi, 24 iunie (ora 17.00):
Slovacia – Italia            _-_
Paraguay – Noua Zeelandă *)    _-_

GRUPA G

• Marţi, 15 iunie (ora 17.00):
Coasta de Fildeş – Portugalia        _-_
• Marţi, 15 iunie (ora 21.30):
Brazilia – Coreea de Nord        _-_

• Duminică, 20 iunie (ora 21.30):
Brazilia – Coasta de Fildeş        _-_
• Luni, 21 iunie (ora 14.30):
Portugalia – Coreea de Nord        _-_

• Vineri, 25 iunie (ora 17.00):
Portugalia – Brazilia            _-_
Coreea de Nord – Coasta de Fildeş *)_-_

GRUPA H

• Miercuri, 16 iunie (ora 14.30):
Honduras – Chile            _-_
• Miercuri, 16 iunie (ora 17.00):
Spania – Elveţia            _-_

• Luni, 21 iunie (ora 17.00):
Chile – Elveţia            _-_
• Luni, 21 iunie (ora 21.30):
Spania – Honduras            _-_

• Vineri, 25 iunie (ora 21.30):
Chile – Spania                _-_
Elveţia – Honduras *)            _-_

*) meciuri care vor fi transmise în direct pe Telesport

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button