Bogdan Nica a ajuns la 10 goluri marcate pentru Minerul Berbești în actuala stagiune!

După derby-ul pierdut cu Alunu, Minerul Berbești și-a recuperat punctele din deplasare. S—a impus cu 3-1 la Malaia. Gazdele au deschis scorul. Bogdan Nica a fost din nou ”vioara întâi” pentru oaspeți sau cel puțin pe lista marcatorilor. A înscris două dintre cele trei reușite ale ”minerilor” și a ajuns la 10 ”boabe” în actuala stagiune, fiind cel mai prolific jucător al echipei sale și în Top 10 marcatori din Liga a IV-a.
”A fost un meci disputat. Gazdele au condus cu 1-0, dar am egalat prin Bogdan Nica, din penalty. S-a intrat cu 1-1 la pauză. Am intrat montați în repriza secundă. Am ratat din nou foarte mult. Ducem mingea bine până în preajma careului, dar ne pripim puțin în fața porții. Au avut și cei de la Malaia o bară și câteva ocazii. Noi am reușit să preluăm conducerea după o torpilă de la 30 de metri, direct în vinclu, a lui Codin. Am închis tabela în ultimul minut, prin același Bogdan Nica, care a scăpat singur cu portarul advers, l-a driblat și apoi a înscris. Felicit echipa noastră pentru efortul depus în ciuda condițiilor meteo vitrege, dar și echipa adversă pentru dăruire și pentru sportivitate. Nu în ultimul rând, brigada de arbitri, care a fost excelentă!”, a transmis Cosmin Popa, oficialul de la Minerul, echipă care s-a bucurat duminică pentru al șaselea succes din acest sezon.