FotbalDiverse

Badea, la UTA-Craiova, Buși, la penultimul meci al anului din Liga a II-a

Doi arbitri vâlceni au primit, în aceste zile, noi delegări pe primele două scene fotbalistice ale țării. Vineri, 11 decembrie, Cătălin Buși a ”fluierat” la Cluj-Napoca, în penultima partidă a anului din Liga a II-a. Președintele CJA Vâlcea a arbitrat restanța dintre Universitatea Cluj și Ripensia Timișoara, încheiată la scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Gabi Tamaș a înscris, în minutul 14, singurul gol al întâlnirii. În afară de Cătălin Buși, pe teren a mai fost prezent un vâlcean, fotbalistul Robert Dican (Universitatea Cluj), care a intrat în minutul 74, înlocuindu-l pe Negrean. Luni, 14 decembrie, la TV îl vom vedea pe Marius Badea. CCA mizează pe asistentul vâlcean pentru partida din etapa a XIII-a a Ligii I, dintre UTA Arad și Universitatea Craiova, care va avea loc cu începere de la ora 19.00. La centru se va afla Marius Avram, iar la cealaltă linie, Mircea Orbuleț.