AS Pietrari vrea locul 1

O dată cu revenirea la „matcă” a lui Tibi Preda, obiectivele echipei AS Pietrari s-au schimbat. Gruparea din comuna primarului Moraru nu-şi mai doreşte să se confunde cu formaţiile de pluton din seria a III-a, ci să se situeze între primele clasate, locul 1 fiind considerat ideal. Se gândeşte la promovare şi pentru a arăta ca o echipă capabilă să evolueze la un nivel mai înalt (diferită de cea din trecut, care provoca mai mereu scandaluri, fiind o prezenţă obişnuită la şedinţele Comisiei de Disciplină a AJF), s-a luat decizia înlăturării celor care creează probleme. Astfel, ameninţaţi cu excluderea, jucătorii cu dese „accese de furie” n-a mai întrecut măsura până acum, AS Pietrari regăsindu-se printre echipele cuminţi, fapt dovedit de cele doar câteva cartonaşe galbene pe care le are până în prezent. Nici la ultimul meci pietrărenii n-au provocat vreun scandal, chiar dacă au avut parte de un meci greu cu AS Bărbăteşti. Au intrat la pauză cu 0-0, însă în repriza secundă au reuşit să tranşeze soarta meciului în favoarea lor. De fapt, a făcut-o Bogdan Avanu, cel care a stabilit scorul final al partidei, de 2-0 pentru AS Pietrari, care astfel şi-a trecut în cont cel de-al cincilea succes din campionat. (S.S.)