CSM II s-a despărţit frumos de suporteri

* rămânerea echipei în Liga a IV-a din toamnă, sub semnul incertitudinii

Partida disputată de CSM II Rm. Vâlcea cu ex-campioana fotbalului judeţean, Cozia Rm. Vâlcea, nu a fost un derby în sensul curat al cuvântului, ci a reprezentat un galop de sănătate pentru trupa din Zăvoi. Elevii antrenaţi de Gabi Mangalagiu, oarecum nedrept exilat în tribună de deciziile AJF Vâlcea, au făcut spectacol şi au marcat de opt ori, tinerii Victor Moţ şi Ioan Bălteanu concurând în a-şi trece de cele mai multe ori numele pe lista marcatorilor. Aşa se face că fiecare a înscris de câte trei ori: Moţ până în minutul 68, iar Bălteanu după, el intrând ca jucător de rezervă exact în locul lui Victor. Dandea şi Stanca au ridicat scorul la un 8-0 conform cu realitatea din teren, iar în ultimul minut de joc Ion Popa a punctat pentru golul de onoare al echipei sale.