Scorul etapei pe Hidroelectra

Gruparea lui Giurcă era favorită certă în partida disputată pe teren propriu în compania formaţiei Flacăra Horezu. Însă nu se aştepta să existe o diferenţă atât de mare între cele două combatante. Râmnicenii au marcat cât pentru 3 meciuri de aici înainte. Nu mai puţin de nouă goluri în poarta horezeană. Relu Nica s-a zbătut degeaba în teren. Lipsa de experienţă a coechipierilor, în mare parte juniori, şi-a spus cuvântul. N-au putut nici măcar să păstreze proporţiile scorului. Au luat 7 goluri în 45 de minute. Pufu, Belu, din nou Pufu, Harapu (de două ori), căpitanul gazdelor, Nicolaescu şi Ariciu au marcat, pe rând, pentru Hidroelectra în prima repriză.

Partea a doua a meciului a fost ceva mai bună pentru oaspeţi care n-au mai încasat decât două goluri. Puteau chiar să şi marcheze în câteva faze, însă norocul nu le-a surâs. Pentru Hidroelectra a mai înscris Ariciu de încă două ori, astfel că s-a terminat 9-0 pentru gazde. În ciuda rezultatului care contrazice precizarea, portarul oaspeţilor, Ursescu, nu a fost atât de rău. Se puteau înscrie şi mai multe goluri, dar juniorul horezean a avut câteva intervenţii bune. La fel s-a întâmplat şi la poarta cealaltă, apărată în cea de-a doua repriză tot de un junior, dar de lot naţional, Alin Bucuroiu, ce a avut parte de un antrenament bun în cele 45 de minute cât s-a aflat pe teren.