Goleştenii sunt pe „val”

Etapa trecută au învins Steaua Nicolae Bălcescu, iar acum a venit rândul celor de la Rapid Stoeneşti să cadă pradă echipei lui Marian Căruntu, Unirea Tricolorul Goleşti. Atmosfera bună din sânul echipei a stat la baza unui nou succes, de această dată mult mai categoric. De fapt, goleştenii au cam jucat doar o repriză în care au înscris din toate poziţiile. Şi până la urmă s-a dovedit că au fost de ajuns cele 6 reuşite. Primul gol a picat în minutul 8. Ionuţ Flori şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. A urmat Căpăţînă şi apoi golul de senzaţie al lui Crăciun ce a dus scorul la 3-0. Banu şi Vasilescu l-au mai învins pe portarul advers pentru ca primul „set” să fie încheiat de acelaşi Căpăţînă în minutul 42: 6-0. Şi în pauză a fost activitate. Oaspeţii au avut să-i reproşeze mai multe lucruri centralului Iordache şi apoi arbitrilor asistenţi, printre care şi câteva faze din care s-au înscris o parte din golurile UTG-ului.

Dar s-au calmat, au început jocul şi chiar s-au apropiat mai des de poarta goleştenilor, dar fără a pune vreun moment la îndoială victoria echipei gazdă. Au avut câteva ocazii de a înscrie, însă n-au valorificat decât în minutul 50 prin Jugănaru al cărui şut a prins pământul în faţa portarului, l-a păcălit, astfel că scorul a devenit 6-1, rezultat cu care s-a şi încheiat partida. Victoria a fost sărbătorită a doua zi, duminică, 18 martie, când majoritatea celor care şi-au adus aportul la această victorie, împreună cu juniorii de care se ocupă Gigi Mosor, s-au reîntâlnit la Blidari, din nou la „mişcare” şi un grătar.