Băbenarii au ajuns la cota 20

Aflată la 12 puncte distanţă de locul 2, FC Băbeni este convinsă că nu mai are cum să rateze promovarea în Liga a IV-a. Singurul lucru rău care i s-ar mai putea întâmpla ar fi să mai piardă câteva meciuri şi astfel să-şi strice oarecum linia de clasament. A încercat să evite acest lucru la meciul cu AS Căzăneşti, o echipă care se bate pentru un loc pe podiumul seriei I. A reuşit, chiar dacă nu i-a fost de la început uşor. Băbenarii au reuşit să deschidă scorul abia în minutul 41, Robert Andrei aducând liderul în avantaj. La acest scor, începea deja să se contureze victoria oaspeţilor. AS Căzăneşti a pierdut din încredere, cele două reuşite ale lui Gulea şi apoi cea a lui Dumitru provocând resemnare în tabăra gazdelor. Meciul s-a încheiat cu scorul de 4-1 pentru FC Băbeni, gazdele marcând golul de onoare cu câteva minute înainte de final. Astfel, liderul seriei I şi-a trecut în cont cel de-al 20-lea succes din acest campionat. (S.S.)