Liga a IV-a
Etapa a 27-a (miercuri, 22 aprilie):
Posada Perişani – Damila Măciuca 3-4
Rezultat juniori: 0-8
Vartex Rm. Vâlcea – Conexin Runcu 2-0
Rezultat juniori: 3-6
AS Mihăeşti – Ghecon Lăpuşata 2-1
Rezultat juniori: 3-0
CSM Drăgăşani – Victoria Frânceşti 9-1
Rezultat juniori: 4-0
Cozia Călimăneşti – Lotru Brezoi 1-1
Rezultat juniori: 0-3
AS Şirineasa – Flacăra Horezu 1-1
Rezultat juniori: 2-1
Olteţul Zătreni – Sportul Rm. Vâlcea 1-2
Rezultat juniori: 2-4
Inter Rm. Vâlcea – Dinamo Rm. Vâlcea 0-3
Rezultat juniori: 0-3
CSM II Rm. Vâlcea – Minerul Berbeşti se va disputa miercuri,13 mai, ora 18.00
Etapa a 28-a, (sâmbătă, 28 aprilie)
Victoria Frânceşti – Vartex Rm. Vâlcea 1-4
Rezultat juniori: 3-2
Conexin Runcu – AS Mihăeşti 3-0
Rezultat juniori: 4-3
Ghecon Lăpuşata – Posada Perişani 2-3
Rezultat juniori: 2-2
Cozia Călimăneşti – CSM Drăgăşani 0-3
Rezultat juniori: 0-2
Flacăra Horezu – Olteţul Zătreni 1-0
Rezultat juniori: 4-2
Damila Măciuca – AS Şirineasa 0-2
Rezultat juniori: 1-1
Lotru Brezoi – Minerul Berbeşti 1-0
Rezultat juniori: 0-1
Dinamo Rm. Vâlcea – CSM II Rm. Vâlcea 3-2
Rezultat juniori: 2-0
Sportul Rm. Vâlcea – Inter Rm. Vâlcea 3-0
Rezultat juniori: 3-0
Clasament seniori
1. Dinamo 2007 Rm. Vâlcea 28 22 4 2 96- 31 70p. (+25)
2. Ghecon Lăpuşata 28 22 2 4 110- 23 68p. (+26)
3. Sportul Rm. Vâlcea 28 18 2 8 79- 52 56p. (+14)
4. CSM II Rm. Vâlcea 27 17 2 8 89- 52 53p. (+14)
5. CSM Drăgăşani 28 16 5 7 63- 39 53p. (+14)
6. Minerul Berbeşti 27 16 4 7 71- 28 52p. (+10)
7. AS Şirineasa 28 15 5 8 61- 41 50p. ( +8)
8. AS Mihăeşti 28 15 4 9 73- 48 49p. ( +7)
9. Flacăra Horezu 28 13 5 10 69- 53 44p. ( +2)
10. Cozia Călimăneşti 28 10 5 13 55- 51 35p. ( –7)
11. Posada Perişani 28 11 2 15 53- 80 35p. ( –7)
12. Vartex Rm. Vâlcea 28 10 4 14 54- 76 34p. ( –8)
13. Lotru Brezoi 28 8 9 11 40- 50 33p. ( –9)
14. Damila Măciuca 28 9 4 15 53- 72 31p. (–11)
15. Conexin Runcu 28 7 5 16 31- 70 26p. (–16)
16. Olteţul Zătreni 28 4 5 19 32- 71 17p. (–25)
17. Inter Rm. Vâlcea 28 3 3 22 42-105 12p. (–30)
18. Victoria Frânceşti 28 0 1 27 18-145 1p. (–44)
• Inter Rm. Vâlcea s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile din retur cu 3-0
Clasament juniori
1. CSM II Rm. Vâlcea 27 22 1 4 150- 24 89p. (+37)
2. Lotru Brezoi 28 18 3 7 91- 41 75p. (+19)
3. Dinamo Rm. Vâlcea 28 18 3 7 80- 48 75p. (+15)
4. Minerul Berbeşti 27 17 4 6 87- 31 72p. (+16)
5. Sportul Rm. Vâlcea 28 15 5 8 84- 56 65p. ( +5)
6. AS Şirineasa 28 15 4 9 67- 59 64p. ( +8)
7. Ghecon Lăpuşata 28 14 3 11 76- 77 59p. ( –1)
8. Vartex Rm. Vâlcea 28 13 6 9 84- 63 58p. ( –2)
9. CSM Drăgăşani 28 13 5 10 86- 87 57p. ( +5)
10. Damila Măciuca 28 13 4 11 79- 52 56p. ( –4)
11. Conexin Runcu 28 13 2 13 90- 86 54p. ( –2)
12. AS Mihăeşti 28 13 0 15 86- 83 52p. ( 0)
13. Flacăra Horezu 28 12 3 13 68- 77 51p. ( –5)
14. Posada Perişani 28 8 4 16 61-108 36p. (–16)
15. Inter Rm. Vâlcea 28 7 3 18 40- 74 31p. (–21)
17. Victoria Frânceşti 28 5 1 22 34-127 21p. (–31)
16. Cozia Călimăneşti 28 4 2 22 38-103 18p. (–38)
18. Olteţul Zătreni 28 4 1 23 37-143 17p. (–39)