Derby italian la „Judeţ”

• Juventus Roeşti a învins fără probleme Interul din Lăpuşata

Partida de sâmbăta trecută, dintre Inter Lăpuşata şi Juventus Roeşti, s-a terminat cu victoria categorică a oaspeţilor. Încă din prima repriză, echipa lui Adrian Grigorie a preluat conducerea prin cele patru goluri marcate. Pentru că Inter nu a reuşit să concretizeze nici una din acţiunile către poarta adversă, scorul la pauză a fost 0-4. În a doua jumătate a meciului, gazdele au înscris golul de onoare, însă acest lucru nu a ajutat prea mult, întrucât formaţia din Roeşti a punctat de încă două ori. Printre jucătorii ce au avut contribuţii semnificative în acest meci se numără Marius Amza (un gol), Tibi Pârvulescu (2), Adrian Mihăilescu (1), Gheorghe Gheran (1) şi Cosmin Drăgulescu (1). „Suntem vecini cu cei de la Lăpuşata, aşa că ne-am înţeles foarte bine şi am făcut un meci frumos. În ceea ce priveşte prestaţia băieţilor pot spune doar că sunt foarte mulţumit de ei”, ne-a declarat Adrian Grigorie. (O.D.)