O victorie şi o înfrângere pentru juniorii de la CSŞ

Juniorii pregătiţi Rodica Onogea la Clubul Sportiv Şcolar Rm. Vâlcea s-au deplasat luni, 1 aprilie, în Bănie, acolo unde au întâlnit CSŞ „U” Craiova. Dacă la pauză scorul era în favoarea vâlcenilor (7-9), la finalul celei de-a doua reprize lucrurile s-au schimbat. Probabil şi datorită avantajului oferit de disputarea partidei pe teren propriu, echipa gazdă a reuşit să obţină victoria în faţa oaspeţilor la o diferenţă de doar un punct (16-15). La doar câteva zile după prima competiţie, mai precis duminică, 5 aprilie, în Sala Sporturilor „Traian” din Rm. Vâlcea, s-a desfăşurat o nouă partidă în care băieţii antrenaţi de Rodica Onogea s-au confruntat cu LPS Târgu Jiu (echipă ce ocupă locul 2 în serie şi va merge la turneul semifinal).

De această dată, atât în prima repriză, cât şi în a doua handbaliştii vâlceni au fost la înălţime şi au învins în final gruparea oaspete cu 30-23 (16-15). „Consider că toată echipa a jucat bine şi sunt foarte mulţumită şi de evoluţia portarilor”, a declarat Rodica Onogea. Handbaliştii care au contribuit la obţinerea victoriei în partida din Sala „Traian” sunt: Alexandru Ciubotaru (10 goluri), Cătălin Duţulescu (6), Claudiu Ghiţă (6), Marian Crăciun (6) şi Robert Dobrin (1). (O.D.)