ALX Mateeşti, spulberată de Juventus Roeşti

Duminica trecută, în cadrul etapei cu numărul 18, Juventus Roeşti a jucat pe teren propriu împotriva celor de la ALX Mateeşti. Meciul a fost dominat încă din prima repriză de echipa lui Adrian Grigorie, prin cele şase goluri pe care jucătorii din Roeşti le-au marcat. Datorită faptului că oaspeţii nu au reuşit să puncteze deloc, scorul de 6-0 s-a menţinut până la pauză. Lucrurile nu aveau să se schimbe pentru sportivii din Mateeşti nici în a doua jumătate a partidei, deoarece în timp ce Juventus a mai punctat de două ori, ALX nu a reuşit să concretizeze nici o acţiune către poarta adversă, scorul de 8-0 fiind astfel şi cel final. Marcatorii formaţiei din Roeşti sunt Tibi Pârvulescu (3 goluri), Adrian Mihăilescu (3), Cosmin Drăgulescu (1) şi nu în ultimul rând Marius Amza, jucătorul care a înscris cel mai spectaculos gol.

Potrivit declaraţiilor lui Adrian Grigorie, sponsorul celor de la Juventus, Amza a preluat mingea din careul echipei sale şi a mers singur cu ea în dribling până în poarta oaspeţilor. „A fost un meci care s-a desfăşurat în cele mai bune condiţii şi fără cartonaşe de nici un fel. Acest lucru se datorează în primul rând faptului că ALX Mateeşti este o echipă liniştită”, a afirmat Adrian Grigorie la finalul partidei. (O.D.)