Liga I

Raul Rusescu a jucat doar câteva minute în derbiul Dinamo – FCSB

Vicecampioana României, FCSB, nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, 1-1, în derbiul disputat pe Arena Naţională, cu Dinamo. Echipa antrenată de Mircea Rednic a deschis scorul în minutul 40, dintr-un penalti transformat de Salomao, iar roş-albaştrii au punctat prin Florin Tănase, în minutul 48. De precizat că echipa lui Nicolae Dică a evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 52, când Gnohere a fost eliminat pentru un fault dur asupra unui adversar. În acest meci, vâlceanul Raul Rusescu a fost introdus pe teren abia în minutul 90, când l-a înlocuitul pe singurul marcator al echipei sale. După acest rezultat, CFR se menţine pe prima poziţie în clasamentul Ligii I şi are două puncte în plus faţă de FCSB. (L.C.)