Mădălin Bărzăgeanu a marcat golul cu numărul 100 pentru AS Mihăeşti!

După o pauză de trei etape, în care a pierdut puncte importante în lupta pentru titlu, lidera din Seria Est a Ligii a IV-a, AS Mihăeşti, s-a bucurat din nou de succes. Formaţia pregătită de Cristi Rădulescu şi Marinel Mazilu s-a impus la Ioneşti cu scorul de 3-1. A avut ceva emoţii până să se vadă învingătoare. Mădălin Bărzăgeanu a deschis scorul la jumătatea primei reprize. Avantajul minim al oaspeţilor s-a menţinut până la pauză. La 10 minute de la reluare, gazdele au obţinut o lovitură de pedeapsă. Ioneştenii au ratat şansa egalării. Sabin Cherăscu a trimis balonul în bară. În loc de 1-1, s-a făcut 2-0 pentru AS Mihăeşti. Cosmin Văcaru a majorat avantajul oaspeţilor. Cu 10 minute înainte de final, ioneştenii au redus din handicap prin căpitanul George Tudor. Formaţia lui Valentin Drăguşin, Florin Telejman şi Ion Ciucă nu a mai avut, însă, forţa să întoarcă soarta partidei. În minutul 84, Bărzăgeanu a punctat din nou pentru AS Mihăeşti şi a înlăturat orice dubiu în privinţa învingătoarei. Fiul primarului din Mihăeşti şi-a pus amprenta pe istoria acestui sezon. A marcat golul cu numărul 100 al liderei din acest campionat. AS Mihăeşti este prima echipă din serie care atinge şi chiar depăşeşte această bornă (are 102 goluri marcate). „Sunt foarte mulţumit de întreg colectivul! Sunt mândru că fac parte din această echipă, formată din băieţi cu un caracter puternic, dar frumos. Mulţumesc domnului primar Bărzăgeanu pentru susţinere şi întreg colectivului tehnic. Cu toţii ne dorim să realizăm lucruri frumoase pentru comuna Mihăeşti”, a spus antrenorul liderei, Cristi Rădulescu, după succesul de la Ioneşti.