Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

97
0

SERIA NORD

Etapa a XV-a

• Sâmbătă, 13 aprilie:
Forestierul Romani – Oltul Dăeşti (Ora 17.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – M. Mihai. R. Bălteanu; Observator: I. Tudorică

• Duminică, 14 aprilie:
Alutus Sălătrucel – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Arbitri: R. Grigorie – A. Georgescu, A. Idu; Observator: C. Ariciu
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Arbitri: C. Colţa – M. Zaharia, M. Sima; Observator: E. Rîmniceanu
Tineretul Surpatele – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – R. Creţu, A. Popescu; Observator: Ghe. Pavel
Montana Iz. Rece – AS Popeşti 2016 (Ora 12.00)
Arbitri: I. Taifas – D. Roman, A. Buleteanu; Observator: M. Filip
Cerna Copăceni – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 12.00)
Arbitri: S. Donţu – G. Maria, L. Truţoiu; Observator: Gr. Tomoiagă

Clasament

  1. Oltul Dăeşti 14 10 2 2 52-30 32p.
  2. Forestierul Romani 14 10 2 2 37-16 32p.
  3. Alutus Sălătrucel 14 9 3 2 67-34 30p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 14 8 3 3 43-22 27p.
  5. Montana Izvoru Rece 14 7 1 6 40-30 22p.
  6. Tineretul Surpatele 14 6 3 5 39-43 21p.
  7. Viitorul Oteşani 14 4 3 7 28-36 15p.
  8. AS Popeşti 2016 14 5 0 9 43-52 15p.
  9. Măgura Slătioara 14 5 0 9 31-55 15p.
  10. Cerna Copăceni 14 4 1 9 36-47 13p.
  11. Păstorul Vaideeni 14 3 1 10 37-54 10p.
  12. Rapid Stoeneşti 14 2 3 9 27-61 9p.

Etapa a XVI-a

• Duminică, 21 aprilie:
Oltul Dăeşti – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Forestierul Romani (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Tineretul Surpatele (Ora 11.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Alutus Sălătrucel (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XVI-a

• Sâmbătă, 13 aprilie:
AS Lungeşti – Olteţul Sineşti (Ora 17.00)
Arbitri: I. Taifas – D. Roman, A. Popescu; Observator: E. Roşu

• Duminică, 14 aprilie:
Ştiinţa Roşiile – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Arbitri: Măd. Dincă – D. Dinu, E. Ignatie; Observator: D. Stoica
Luceafărul Pesceana – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
Arbitri: D. Florescu – A. Marinoiu, D. Funieru; Observator: C. Cîrstea
CS Şuşani – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – E. Năfliu, A. Dinu; Observator: I. Calapancea
Recolta Laloşu – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Arbitri: M. Truţă – A. Andrei, D. Dinu; Observator: T. Ţarălungă
CSC Orleşti 2 – Zorile Scundu (Ora 17.00)
Arbitri: A. Radu – N. Ducu, R. Creţu; Observator: T. Ţarălungă
Oltul Drăgoeşti – Stă

Clasament

  1. CS Şuşani 14 11 0 3 45-20 33p.
  2. Olteţul Zătreni 14 10 0 4 52-21 30p.
  3. Viitorul Voiceşti 14 10 0 4 63-41 30p.
  4. Utd Drăgăşani 14 9 0 5 41-31 27p.
  5. CSC Orleşti 2 14 7 2 5 56-45 23p.
  6. Olteţul Sineşti 14 7 2 5 29-28 23p.
  7. Oltul Drăgoeşti 14 7 0 7 36-32 21p.
  8. AS Lungeşti 14 6 2 6 44-40 20p.
  9. Faurul Livezi 13 5 1 7 28-44 16p.
  10. Recolta Laloşu 14 5 0 9 32-41 15p.
  11. Luceafărul Pesceana 14 3 1 10 23-51 10p.
  12. Ştiinţa Roşiile 13 3 0 10 28-47 9p.
  13. Zorile Scundu 14 3 0 11 22-56 9p.

Etapa a XVII-a

• Duminică, 21 aprilie:
Faurul Livezi – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Zorile Scundu – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – CS Şuşani (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Oltul Drăgoeşti (Ora 12.00)
Recolta Laloşu – Stă

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.