Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

60
0

SERIA EST

Etapa a XXII-a

• Sâmbătă, 14 aprilie:
AS Rm. Vâlcea 2016 – AS Băile Olăneşti 5-1
Stejarul Vlădeşti 2009 – Chimia 2012 Rm. Vâlcea 0-1
Oltul Drăgoeşti – AS Mihăeşti 4-1
AS Bărbăteşti – Foresta Mălaia 3-2

• Duminică, 15 aprilie:
Progresul Buneşti – Oltul Ioneşti 0-7
Viitorul Păuşeşti Măglaşi – FC Păuşeşti Otăsău 3-4
Sporting Galicea – Viitorul Budeşti 2012 5-3

Clasament

1. AS Mihăeşti 22 18 0 4 97-41 54p.
2. Chimia 2012 Rm. Vâlcea 22 16 1 5 76-39 49p.
3. AS Rm. Vâlcea 2016 22 15 3 4 78-45 48p.
4. Oltul Drăgoeşti 22 13 3 6 57-43 42p.
5. Viitorul Budeşti 2012 22 12 3 7 71-61 39p.
6. Sporting Galicea 22 11 4 7 56-43 37p.
7. Foresta Malaia 22 11 2 9 68-57 35p.
8. Stejarul Vlădeşti 2009 22 10 4 8 62-36 34p.
9. FC Păuşeşti Otăsău 22 8 2 12 54-79 26p.
10. AS Bărbăteşti 22 7 2 13 38-54 23p.
11. AS Băile Olăneşti 22 6 2 14 37-59 20p.
12. Oltul Ioneşti 22 6 2 14 41-65 20p.
13. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 22 2 3 17 22-67 9p.
14. Progresul Buneşti 22 2 3 17 27-95 9p.

Etapa a XXIII-a

• Sâmbătă, 21 aprilie:
AS Bărbăteşti – Stejarul Vlădeşti 2009 (Ora 17.00)
Viitorul Budeşti 2012 – Viitorul Păuşeşti Măglaşi (Ora 17.00)

• Duminică, 22 aprilie:
FC Păuşeşti Otăsău – AS Rm. Vâlcea 2016 (Ora 11.00)
Oltul Ioneşti – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
AS Mihăeşti – Chimia 2012 Rm. Vâlcea (Ora 11.00)
Foresta Mălaia – Sporting Galicea (Ora 12.00)
AS Băile Olăneşti – Progresul Buneşti (Ora 12.00)

SERIA VEST

Etapa a XXII-a

• Sâmbătă, 14 aprilie:
AS Creţeni – Victoria Frânceşti 1-3
Cavalerul Trac Cernişoara – Damila Măciuca 3-1
Minerul Berbeşti – Păstorul Vaideeni 3-1

• Duminică, 15 aprilie:
Sportul Genuneni – Viitorul Valea Mare 0-4
Inter Lăpuşata – AS Popeşti 2016 4-1
Faurul Livezi – Ştiinţa Grădiştea 1-4
CS Guşoeni – A stat

Clasament

1. Viitorul Valea Mare 20 17 1 2 121-29 52p.
2. Cavalerul Trac Cernişoara 21 13 5 3 73-30 44p.
3. Damila Măciuca 20 12 4 4 77-39 40p.
4. CS Guşoeni 20 11 6 3 53-26 39p.
5. Păstorul Vaideeni 20 12 2 6 64-51 38p.
6. Inter Lăpuşata 21 9 3 9 56-63 30p.
7. AS Creţeni 20 7 4 9 42-57 25p.
8. Ştiinţa Grădiştea 20 7 3 10 50-57 24p.
9. Minerul Berbeşti 20 5 5 10 52-67 20p.
10. Victoria Frânceşti 21 6 2 13 39-73 20p.
11. Faurul Livezi 20 5 2 13 24-58 17p.
12. AS Popeşti 2016 21 4 2 15 30-86 14p.
13. Sportul Genuneni 20 3 3 14 29-74 12p.

Etapa a XXIII-a

• Sâmbătă, 21 aprilie:
Păstorul Vaideeni – CS Guşoeni (Ora 11.00)
Viitorul Valea Mare – Minerul Berbeşti (Ora 12.00)

• Duminică, 22 aprilie:
Faurul Livezi – AS Creţeni (Ora 12.00)
Ştiinţa Grădiştea – Sportul Genuneni (Ora 12.00)
Damila Măciuca – Inter Lăpuşata (Ora 12.00)
AS Popeşti 2016 – Victoria Frânceşti (Ora 12.00)
Stă – Cavalerul Trac Cernişoara