CS Mădulari a terminat anul 2019 pe podium

Fără Paul Pagâu în defensivă, care a suferit o grea pierdere (bunicul său a trecut în lumea celor drepţi), dar cu Ciprian Popescu în atac, CS Mădulari a trecut peste şocul pierderii meciului trecut, de la Frânceşti şi a obţinut o victorie importantă pe teren propriu. Formaţia pregătită de Marius Munteanu s-a impus cu scorul de 7-3 în faţa celor de la AS Bărbăteşti.

Prima repriză a fost echilibrată, iar rezultatul de la finalul acesteia spune totul: 2-2. La 0-0, gazdele au ratat ocazii importante. Marinescu a trimis mingea în bară, apoi Clenci şi Tînjală s-au jucat cu inima susţinătorilor din Mădulari. Până la urmă, după o fază fixă, o lovitură liberă executată de Marinescu, Tînjală a reuşit să încline balanţa în favoarea echipei sale. Elevii lui Marius Munteanu nu au reuşit să se menţină în avantaj. Huruială a restabilit echilibrul. La puţin timp, Mateiaşi, cu un şut plasat, a marcat pentru 2-1, însă Huruială a egalat din nou. În partea secundă, lucrurile au mers aproape perfect pentru echipa primarului Daniel Dimulescu. Ciprian Popescu s-a evidenţiat în compartimentul ofensiv. A marcat pentru 3-2, Clenci a majorat diferenţa (4-2), iar Apoi Ciprian Popescu a dus scorul la 6-2, după o acţiune solitară (în care a întors trei adversari) şi după un penalti scos de Clenci. Gazdele nu s-au oprit aici. Pe lista marcatorilor şi-a mai trecut numele şi Răzvan Vlad. Oaspeţii au fost cei care au marcat ultimii în acest meci, prin Predescu. S-a terminat 7-3, iar CS Mădulari a terminat anul pe podium. La final, Marius Munteanu a precizat că speră ca în pauza de iarnă lotul să fie consolidat cu câţiva jucători care să poată ajuta echipa să-şi îndeplinească obiectivul, de promovare în Superligă, de pe unul din primele două locuri sau la baraj. (S.S.)