Liga IVLiga 6

AS Băile Olăneşti s-a bazat pe mulţi juniori la Alunu. Răcăreanu a lipsit din cauza unui deces în familie

AS Băile Olăneşti a jucat în Cupa României atât cu seniorii, cât şi cu juniorii. Sâmbătă, pe teren au fost tinerii. Au pierdut confruntarea cu FC Păuşeşti Otăsău la penaltiuri. Ştefan Răcăreanu a însoţit echipa la acest joc. Duminică nu a putut să meargă la Alunu. A avut un deces în familie. S-a stins din viaţă bunica acestuia. Pe 8 martie a condus-o pe ultimul drum. Nu a fost singurul dintre seniorii celor de la Băile Olăneşti care a lipsit la meciul de la Alunu. AS Băile Olăneşti nu s-a putut baza pe Ion Floricu, Onu, Tavi Andreescu, portarul George Vîlceanu, Leo Ştefan, Costinel Ilie. A pierdut confruntarea cu Olteţul cu scorul de 1-0. ”Am apelat la juniori. Sincer, s-au descurcat mai bine decât ne aşteptam. Unii dintre ei au demonstrat chiar că-şi merită locul în echipă ca titulari. Au alergat, au făcut risipă de efort. Am avut trei copii de 15 ani, pe Ionuţ Tisanu, Marius Stanca, Ionuţ Motrună (care a apărat bine), plus alţii de 18 ani. Nu ne-am făcut de râs. Am rezistat 86 de minute fără să primim gol. Imediat după pauză, gazdele au avut penalti, dar a ratat «Bănel». Tot el a marcat singurul gol al întâlnirii pe final de partidă, după o fază fixă, un corner”, a spus Puiu Niţulescu, ”veteranul” din defensiva grupării din staţiune, care impresionează prin determinare şi o condiţie fizică bună la vârsta de aproape 50 de ani (va împlini o jumătate de secol de viaţă în septembrie). (S.S.)