Liga 6Fotbal

Zorile speră la locul 5, după cea mai bună repriză a sezonului, la Copăceni

Zorile Scundu a obținut în week-end un nou rezultat pozitiv. Formația di comuna administrată de Mihai Blejan s-a impus cu scorul de 4-2 în deplasare, la Copăceni. Toate golurile trupei vizitatoare au fost marcate în primele 45 de minute. 1-4 s-a consemnat la pauză. ”Primul gol a fost marcat de «Cio» Ovidiu Cojocaru în minutul 15, care a pătruns în careu după o pasă foarte bună dată printre adversari de Sorin Dincă. La un interval de 10 minute, Codruț Gherman a marcat cu un șut în forță, de la 25 de metri, și a dus scorul la 2-0 în favoarea noastră.  La următoarea fază periculoasă s-a făcut 0-3. Enescu Ion Alexandru, alias «Barosanu», a marcat. Gazdele au dat semne de revenire, au redus din diferență, însă spre finalul reprizei Alin Gherasie a urmărit o minge deviată și a stabilit scorul pauzei: 1-4. În partea secundă noi nu am mai punctat. A făcut-o Copăceni. 2-4 a fost la final. Sincer, ne-am așteptat la un meci greu ținând cont că ne-au lipsit patru titulari. În tur nu am reușit să învingem Copăceni. A fost 1-1. Am făcut, însă, cea mai bună repriză a campionatului actual, cu 4 goluri marcate în 45 de minute și presing constant pe adversari. Îmi felicit încă odată colegii pentru munca și dăruirea din teren. Ne așteaptă din nou un meci greu acasă, contra celor de la Ladești. Nu vrem să îi subestimăm. Vom trata la fel de serios jocul. Ne-au ajutat și rezultate din etapa din week-end, pentru că Pesceana și Grădiștea s-au încurcat si suntem bine in clasament. Sperăm ca și cei de la Zătreni să se încurce și să atacăm locul 5”, a precizat Răzvan Cavaleru, jucător de bază la echipa de Liga a VI-a din Scundu. Colegii săi au fost supărați de un singur lucru după meciul cu Copăceni, că acesta ar fi început cu o întârziere de câteva zeci de minute și că gazdele și-ar fi completat lotul cu un jucător pe care nu-l aveau legitimat.