Liga 6Fotbal

Zorile Scundu merge ceas! Ultima victorie, la scor de tenis

Zorile Scundu a avut un retur aproape perfect în Liga a VI-a. Sâmbătă s-a bucurat iar de succes. S-a impus la scor de tenis, cu 6-0, în fața ultimei clasate, Tractorul Lădești. Primul gol a venit la puțin timp după fluierul de început. Ovidiu Cojocaru a profitat de o greșeală a portarului advers și a adus gazdele în avantaj. Apoi, în minutul 20, Ionuț Labă a dublat diferența, înscriind cu capul. Cătălin Meru a dus scorul la 3-0, rezultat înregistrat și la pauză. În repriza secundă, noul intrat Vasile Dorin Andrei a marcat pentru 4-0, “Cio” Cojocaru și-a pus amprenta pe golul 5, iar Răzvan Cavaleru a închis tabela din penalty, la 6-0.

”A fost un meci în care ne-am făcut datoria. Eram obligați să câștigăm. Ne bucurăm ca ne-am securizat și obiectivul propus, o clasare în primele 6 echipe. Îi dedicăm victoria domnului primar Mihai Blejan, căruia îi mulțumim astfel pentru toată contribuția și tot ceea ce a făcut pentru noi. Chiar înainte de meci, dânsul a mai achiziționat două echipamente noi pentru echipă. La fiecare meci ne este alături și ne susține, iubește fotbalul exact ca și noi. Suntem aici și datorită dumnealui și a întregului staff din Scundu. Cred că suntem singura echipă din serie care în retur nu a pierdut acasă, pe teren propriu. Vrem să ne menținem în continuare în acestă postură. Ne luptăm pentru un loc mai bun. Am văzut că au pierdut cei de la Zatreni, la fel și contra-candidatele noastre. A fost o etapă perfectă pentru noi. Ne dorim să luăm trei puncte și din următoarea deplasare, de la Roșiile”, au declarat oficialii de la Zorile.