Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga IIIFotbal

ZERO pe linie la Liga a III-a! O nouă etapă fără puncte pentru echipele vâlcene

Noul sezon al Ligii a 3-a nu le priește echipelor  vâlcene. În ultimele două runde niciuna dintre acestea nu a reușit să obțină vreun punct. În etapa a IV-a, vineri 2 octombrie,  Minerul Coștești a pierdut cu scorul de 4-3, în deplasare, cu FC Hermannstadt 2, iar sâmbătă, 3 octombrie, Flacăra Horezu a cedat cu 3-1 în duelul de acasă, cu Viitorul Șelimbăr, în timp ce Viitorul Dăești a pierdut cu 5-2 duelul de la Tg. Cărbunești. În Treapt, Flacăra a deschis scorul și a condus cu 1-0 până în minutul 71, însă pe final de meci oaspetii au întors jocul în favoarea lor în urma unor greșeli individuale ale horezenilor. La Tg. Cărbunești, dăeștenii au avut o primă repriză de coșmar. Au primit patru goluri în 45 de minute. În partea secundă, Viitorul a redus din handicap, dar nu a avut forța de a întoarce soarta jocului. S-a terminat 5-2 pentru gorjeni. Toate cele trei grupări vâlcene au suferit între buturi. La Costești, Popa a scăpat mingea în propria poartă în minutul 90+4, la Horezu, Denis Vlădoi, deși a avut câteva intervenții bune, a făcut penalty și nu a ieșit pe o minge aruncată în careu la primul gol, iar Dăești, în absența lui Marinoiu, depistat pozitiv la testul pentru Coronavirus, a mizat pe debutantul Trașcă.