Caleidoscop

Vulturii au câştigat Cupa Băile Olăneşti la fotbal

Aşa cum am mai anunţat, la finele săptămânii trecute, primarul Sorin Vasilache a organizat Zilele Oraşului Băile Olăneşti şi, pe lângă renumiţii artişti pe care i-a invitat (Corina Chiriac, Cristian Pomohaci, Emilia Dorobanţu, Nelu Vlad şi formaţia Azur, Adi de la Vâlcea etc.), a ţinut să marcheze împlinirea a 492 de la prima atestare documentară a localităţii şi prin câteva competiţii sportive. Competiţia de tenis de masă a fost câştigată de Iulian Mihalcea. Locul 2 i-a revenit lui Ionuţ Rotariu, iar pe poziţia a 3-a s-a clasat Ion Vişan. Sâmbătă, Cupa Băile Olăneşti la fotbal, întrecere sportivă la care au participat 10 echipe de seniori şi 4 grupe de juniori, a fost câştigată de echipa „Vulturii”. Leii de la Vlădeşti s-au situat pe locul 2, iar celor de la Viitorul Păuşeşti le-a revenit poziţia a 3-a.