Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fără categorieLiga IIIFotbal

Viitorul Dăești a debutat cu o remiză în returul Ligii a III-a. Iordache, gol de la 30 de metri la Hunedoara

În această după-amiază, echipa de Liga a III-a din Dăești a disputat primul meci din retur. Gruparea pregătită de Gabi Mangalagiu și Lucian Giurcă a întâlnit-o, în deplasare, pe CS Hunedoara. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. La 0-0, în debutul meciului, dăeștenii au avut un gol anulat.

Ne-a fost scoasă mingea din poartă. Leo Săraru a marcat. Inițial arbitrii au validat golul, apoi l-au anulat. Explicația centralului a fost că i-a spus asistentul că a fost ofsaid, dar și tușierul s-a îndreptat spre centru, semn că a validat golul. A urmat o perioadă în care am fost dominați. 10 minute au jucat numai gazdele. Am primit și gol. Am egalat print-un șut senzațional, de generic, de la 30 de metri, al lui Luci Iordache. Apoi, la ultima fază din prima repriză, am primit iar gol dintr-o fază fixă, un corner. După pauză s-a făcut 3-1 pentru Hunedoara, după o greșeală a portarului nostru. Apoi gazdele au primit penalti, după o altă fază dubioasă. Arbitrul, aflat la doi metri de fază, în preajma punctului de la 11 metri, a lăsat jocul să continue. De la margine, asistenta i-a semnalizat că i-ar fi căzut mingea pe mână jucătorului nostru. Nu am primit gol din penalti. Cei de la Hunedoara au ratat. Finalul jocului ne-a aparținut. Am redus din diferență prin Iordache, din penalti, iar apoi Florin Costea a marcat pentru 3-3. Am mai avut câteva situații în ultimele minute de a înscrie, dar din păcate ne întoarcem doar cu un punct din această deplasare. S-a întâmplat ca și în turul campionatului. Am marcat trei goluri în deplasare și nu a fost suficient pentru a obține toate cele trei puncte”, a spus George Popolan, reprezentantul echipei din Dăești, despre prima deplasare din returul Ligii a III-a.

La Hunedoara, Viitorul Dăești s-a bazat pe jucătorii: Marinoiu – Deaconescu, Bărbuți, Vasile, Pătulea, Rizea, Matei, Leo Săraru, Iordache, Costea și Neacșu. Au mai intrat: Roșianu, Mocioacă, Dima și Pașoi.