Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga II

Victor Dican, integralist în optimile Cupei României. ”U” Cluj a eliminat o echipă de tradiţie şi va juca în sferturi

• şi Denis Dumitraşcu merge mai departe în „competiţia knock-out”

Marţi, 9 februarie, s-a dat startul meciurilor din optimile Cupei României. Prima partidă disputată a fost cea dintre Petrolul Ploieşti şi Politehnica Iaşi. Întâlnirea s-a încheiat favorabil gazdelor, care au câştigat confruntarea fără drept de apel, la scor de neprezentare, cu 3-0. În acest joc, fotbalistul vâlcean Răzvan Popa, de la Poli Iaşi, a fost integralist. Celălalt vâlcean din lotul formaţiei moldovene, portarul Laurenţiu Brănescu, a rămas pe banca de rezerve.

După această surpriză (sau nu), miercuri, 10 februarie, a fost rândul unei alte grupări din eşalonul secund să dea lovitura în Cupă. Universitatea Cluj a eliminat din competiţie o echipă de tradiţie din fotbalul românesc, UTA Arad. Formaţia pregătită de Costel Enache a câştigat duelul cu scorul de 2-1. Trupa de la poalele Feleacului a condus cu 2-0. Oaspeţii au redus din diferenţă prea târziu, la ultima fază, în minutul 90+5, prin noul venit, Adrian Petre. La gazde, tânărul fotbalist vâlcean Victor Dican a fost integralist.
Tot miercuri, Chindia Târgovişte a trecut lejer de Farul Constanţa. La malul Mării Negre, oaspeţii au câştigat cu 3-0. La calificarea Chindiei în sferturile Cupei României a pus umărul şi vâlceanul Denis Dumitraşcu, care a intrat pe teren în minutul 82.