Unirea Tomșani nu se predă! A obținut a treia victorie din acest sezon

În ciuda faptului că nu beneficiază de un lot numeros și a problemelor care au măcinat-o în ultima vreme, Unirea Tomșani nu se predă. Duminică după-amiază a obținut a treia victorie din acest sezon. Silviu Smedescu și colegii săi s-au impus cu scorul de 5-2 în fața echipei Lotru Brezoi și au urcat pe locul 6 în Liga a IV-a. Gazdele au avut nevoie de 27 de minute pentru a ”desface” apărarea adversă. Edi Dumitrescu a deschis scorul din penalty. 1-0 a fost și la pauză. Partea secundă a fost plină de goluri. S-a marcat de șase ori. Irinel Coconu a dus scorul la 2-0. Formația din nordul județului nu a cedat. În minutul 59, Ciprian Nistor a redus din diferență, însă aceasta s-a refăcut după doar două minute,”magicianul” Unirii de la mijlocul terenului, Cătălin Bucă, punctând pentru 3-1. Oșovei a dus scorul la 4-1 și de aici s-a cam rupt ”filmul”. Papa a înscris pentru 4-2 cu 20 de minute înainte de final. Scorul final, de 5-2, a fost stabilit de Tomescu, jucător intrat pe teren în partea secundă, singurul de camp aflat pe banca Unirii (alături de portarul Gheorghe Dumitrescu). Acesta a transformat o lovitură de pedeapsă acordată echipei din Tomșani în prelungiri, în minutul 90+3.