K1

Un sportiv de la Tiger Gym, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Cupa Kombat Academy, de la Piteşti

Sâmbătă, 30 martie, la Piteşti s-a desfăşurat cea de-a şasea ediţie a Cupei Kombat Academy, la kickboxing. La acest concurs au participat zeci de sportivi. Printre ei s-au regăsit şi doi vâlceni, legitimaţi la clubul Tiger Gym. Elevii lui Viorel Stanciu au făcut meciuri bune. Mirko Tănasie (13 ani, categoria 40 de kilograme) a terminat la egalitate lupta din ring, iar Adrian Ghenţăr (16 ani, categoria 55 kilograme) s-a clasat pe primul loc. „A fost o competiţie interesantă, la care au participat peste 100 de sportivi. Pentru noi a reprezentat
un test util în perspectiva Campionatului Naţional de Kickboxing, care va avea loc pe 20 aprilie 2018. Concursul va fi organizat de Federaţia Română de Freestyle Kickboxing. Cupa Kombat Academy, de la Piteşti, s-a desfăşurat în condiţii bune, iar pentru acest lucru nu pot să am decât cuvinte de laudă la adresa organizatorilor. Felicitări şi mult succes la evenimentele viitoare!”, a transmis Viorel Stanciu, la întoarcerea de la concursul din judeţul Argeş. (S.S.)