Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Un junior de 17 ani a marcat pentru Costeşti la Alexandria

Vineri, 26 noiembrie, Minerul Costeşti s-a deplasat la Alexandria, pentru întâlnirea cu echipa municipalităţii. Favoriţii şi-au respectat blazonul. Formaţia teleormăneană a câştigat partida cu scorul de 2-1. Marius Vlădoi (50 de ani) a avut o evoluţie bună între buturile formaţiei vâlcene, i-a exasperat pe adversari cu intervenţiile sale, însă nu a putut evita înfrângerea. Gazdele au deschis scorul înainte de pauză, în minutul 44, prin Vladimir Georgescu, după o fază suspectă de off-side. Golul primit nu le-a turnat „minerilor” plumb în picioare. Au reuşit să revină în joc şi pe tabelă. Vâlcenii au restabilit echilibrul cu un sfert de oră înainte de final, după o fază lucrată, o posesie prelungită, prin fundaşul stânga. Juniorul Kelemen (17 ani) a fost servit bine de Rizea, şi a finalizat frumos: 1-1. A fost prima sa reuşită la Liga a III-a. S-a spus că a înscris şi cu Craiova 2, însă atunci s-a creat o confuzie. Din păcate, Costeşti nu a putut menţine rezultatul de egalitate. În minutul 82, Alexandria a revenit în avantaj. Preoteasa a marcat pentru 2-1, rezultat înregistrat şi la final. În ultima etapă din 2021, duminică, 5 decembrie, elevii lui Marius Vlădoi o vor întâlni, la Orleşti, pe ACSO Filiaşi.

În partida de la Alexandria au jucat pentru Minerul: Vlădoi – Pufu, Nicolaescu, Proteasa, Kelemen, Rizea, Vladu, Neacşa, Diaconescu, Rădulescu, Păun. Au mai intrat: Neacşu, Milosteanu, Paşoi, D. Negoiţă.