Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Un fotbalist venit din Emirate a marcat de trei ori pentru Dăeşti în amicalul cu Sparta

Miercuri, 27 iulie, la Fedeleşoiu, Viitorul Dăeşti, echipă cu pretenţii de Liga a II-a a dat piept cu vicecampioana judeţeană a Ligii a IV-a, Sparta Rm. Vâlcea. Gazdele au câştigat jocul de o manieră categorică, cu 6-1. Oaspeţii au marcat singurul gol din 11 metri. În prima parte, dăeştenii au punctat de trei ori. Octavian Vasile a deschis scorul în minutul 6, fiind servit de căpitanul Robert Pîrvu. Nicula a majorat avantajul la mijlocul reprizei. Imediat, s-a repetat acţiunea din debutul partidei, cu Vasile şi Pîrvu în prim plan. De această dată Robert s-a aflat la finalizare. În partea secundă s-a evidenţiat tânărul Mihai Manole, argeşean la origini, venit din Emiratele Arabe Unite. Manole a marcat de trei ori pentru Dăeşti. Călin Cojocaru a început partida cu: Denis Vlădoi – Mălin, Ghiţă, Munteanu, Datins, Pîrvu, Bîrzan, Vasile, Garcia, Saleh şi Nicula. Antrenorii i-au mai avut la dispoziţie pe Lungu, Pîrvulescu, Diaconescu, Piţigoi, Anghelina Wilfred, Prunaru, Costea, Grecu, Popolan, Manole, Bunescu, Gîtej. Cioablă a lipsit, dar nici Samson nu a putut juca, din cauza unei întinderi musculare suferită la antrenament. Sâmbătă, 30 iulie, Viitorul are un nou test, mult mai dificil, în deplasare, cu FC Braşov.