FotbalDiverse

Un fotbalist vâlcean a intrat în istoria Ligii I!

Ziua de sâmbătă, 23 octombrie, va rămâne pentru totdeauna în amintirea fotbalistului vâlcean Denis Dumitrașcu. Acesta a reușit să înscrie din nou în Liga I, dintr-o execuție de clasă, un șut superb, de la marginea careului. A deschis scorul în partida disputată de echipa sa, FC Argeș, în deplasare, cu Voluntari. Formația din Trivale s-a impus cu 2-0. Denis a marcat în minutul 65, iar Palic a dublat diferența în minutul 80. Ilfovenii aveau cinci meciuri fără înfrângere pe teren propriu în Liga I. Echipa pregătită de Prepeliță și Ianovschi a ajuns la șase meciuri în care obține puncte în deplasare. Victoria cu Voluntari o menține în lupta pentru un loc de play-off. Pentru Denis Dumitrașcu reușita a fost una istorică. FC Argeș a anunțat că fotbalistul vâlcean a înscris golul cu numărul 1900 din istoria Ligii I! Felicitări, Denis și mult succes în continuare!