Trupa din Zăvoi, spre ”borna” 100 (goluri marcate) în Liga a IV-a

SCM Rm. Vâlcea a întâlnit, în etapa a 19-a a Ligii a IV-a, în Zăvoi, formaţia CS Guşoeni. A fost un nou meci uşor pentru trupa lui Gabi Mangalagiu. S-a terminat la scorul de 7-0. La pauză era deja 4-0. Au fost şapte goluri marcate de şapte jucători diferiţi. 20 de minute au rezistat oaspeţii pe Municipal. Neacşu a deschis scorul, Ovidiu Popescu a dublat diferenţa, Bogdan Geantă a punctat pentru 3-0, iar Bîrzan a închis tabela, la pauză, la 4-0. În partea secundă au mai înscris pentru vicelidera Ligii a IV-a: Georgescu, Leo Săraru şi Tilioiu, în minutul 87. Căpitanul ”Dede” Traşcă a revenit în primul 11 după problema medicală care l-a ţinut în tribună, în etapa precedentă. Echipa din Zăvoi se apropie de borna 100 de goluri marcate în Elită. Are 96. În meciul următor, când va da piept cu Stejarul Vlădeşti, se va întâmpla, probabil, acest lucru. ”Municipalii” au cel mai bun atac, dar şi cea mai bună apărare, cu doar opt goluri primite în 19 runde.