Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Trofeul Carpaţi a rămas în România! ”Tricolorele”, victorioase la Vâlcea

În week-end, Sala Sporturilor ”Traian” din Rm. Vâlcea a găzduit Trofeul Carpaţi la handbal feminin. Competiţia a fost dedicată junioarelor din categoria 2004-2005. Au participat patru echipe. România a aliniat două formaţii. Au mai venit la Vâlcea reprezentativele din Serbia şi Polonia. Trofeul Carpaţi a rămas în ţară. România A a câştigat competiţia. România B s-a clasat pe locul secund, iar Serbia şi Polonia au ocupat ultimele două poziţii. La finalul întrecerii s-au acordat şi câteva premii speciale. Cel mai bun apărător a fost Milica Acimovic, din Naţionala Serbiei, iar cel mai bun portar, Dominika Rusin, din Polonia. Premiul pentru cea mai bună marcatoare a turneului a mers către Alicia Boiciuc, jucătoare care a primit şi trofeul MVP. Festivitatea de premiere a fost oficiată de vicepreşedintele Federaţiei Române de Handbal, Steluţa Luca. (FOTO: Federaţia Română de Handbal)