Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Trei oficiali vâlceni la meciuri de Cupa României: un arbitru şi doi observatori

În această săptămână au fost programate meciuri din cadrul etapei a doua din faza grupelor Cupei României. Trei oficiali vâlceni au fost delegaţi la aceste partide. Adrian Comănescu a fost observator de arbitri la meciul dintre Gloria Buzău şi UTA Arad. La centru s-a aflat Sorin Vădană, din Cluj. Confruntarea a fost câştigată de oaspeţi cu scorul de 3-1. Iulia Demetrescu, după ce în week-end s-a ”întâlnit” cu Mirel Rădoi în Bănie (a fost rezervă în partida din Superligă dintre Universitatea Craiova şi Universitatea Cluj, încheiată la scorul de 1-0), de această dată l-a arbitrat la Zlatna. Gruparea craioveană a dat piept cu CS Ocna Mureş. Cea de-a patra clasată din Superligă a înregistrat un rezultat ruşinos, 1-1, cu CS Ocna Mureş aflată pe locuri retrogradabile în Liga a III-a. Andrei Ivan a deschis scorul din penalty, în minutul 29, însă Ocna a egala imediat după pauză, în minutul 48, prin Cioargă. A trei vâlceancă în Cupa României a fost Raluca Şerban. A asistat, din postură oficială (delegat de joc), la un meci între două echipe de Liga I: Chindia Târgovişte – FC Argeş, duel terminat tot la egalitate, 1-1.