Sparta s-a chinuit la Alunu! Minerul, o ”nucă tare”. Râmnicenii, primul gol în minutul 70

După trei meciuri de vacanță, pe care le-a câștigat de o manieră categorică, Sparta Rm. Vâlcea a întâmpinat primele probleme. Minerul Berbești s-a dovedit o ”nucă” tare. Lidera Ligii a IV-a a reușit să întoarcă soarta partidei de la Alunu după minutul 70. Formația coordonată de Cătălin Bucă a deschis scorul în minutul 47. Adelin Văduva a adus bucurie în tabăra Minerului. Berbești a condus una dintre principalele favorite la câștigarea campionatului până în minutul 70. Edi Pușcatu a reușit să restabilească echilibrul. Râmnicenii au trecut în avantaj abia în minutul 83. ”Dică” Popa a marcat pentru 1-2. Scorul final a fost stabilit în prelungiri, în minutul 90+2 de același Edi Pușcatu: 1-3.