Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Şirineasa a provocat prima înfrângere pentru Ioneşti

AS Șirineasa se apropie de podium. Are trei victorii, un egal şi o înfrângere în primele cinci etape ale sezonului. În week-end a obţinut un succes important. A provocat primul eşec pentru Oltul Ioneşti, văzută drept una dintre favoritele la titlu în Liga a V-a. Formaţia pregătită de Daniel Băcanu a câştigat jocul cu diferenţă minimă: 1-0. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Alex Tiţa, care a scăpat la limita off-side-ului şi l-a învins pe Niţii. S-a întâmplat în minutul 48, imediat după pauză. Prima repriză a fost echilibrată. În partea secundă, ocaziile importante au aparţinut tot gazdelor. Vlad Vâlcea a fost cel mai periculos jucător ale echipei din Şirineasa. În minutul 65 a scăpat într-o situaţie bună, dar a trimis balonul în transversală, apoi tot el a şutat la poartă, dar a respins Niţii. În prelungiri, Şirineasa a avut şansa să facă 2-0. Vâlcea a scos o lovitură de pedeapsă, însă Adi Țăpîrlan a ratat din punctul cu var. Şi Ioneşti a avut oportunităţi de a înscrie, una chiar pe final, în minutul 92, dar a ratat şansa unui egal şi a permis principalei rivale din lupta pentru primul loc, Drăgoeşti, să se ducă la trei puncte în faţă. Edi Guţă şi colegii săi au câştigat cu 4-2 la Vlădeşti. Ciuculan, dubla lui Simion şi Alex Uţă au marcat pentru lidera din Liga a V-a. Şirineasa e pe locul 6, cu 10 puncte, cu doar două mai puţine decât Ioneşti, Mihăeşti, Bărbătești sau Buneşti.