Set pentru Ioneşti în duelul cu P. Măglaşi. Vali Totescu a revenit la Oltul

Viitorul Păuşeşti Măglaşi a plecat cu încredere la Ioneşti. Spera să producă surpriza, însă meciul era jucat de la pauză. Alex Burtoi a adus vicelidera Ligii a V-a în avantaj. Imediat, elevii lui Claudiu Dumitru au replicat cu o bară, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri de poartă. Înainte de pauză, în minutele 40 şi 45, formaţia antrenată de Iulică Dincă a cam decis soarta întâlnirii. A fost 3-0 la pauză.
”Până la 1-0 nu a fost uşor. După ce ne-am desprins, a venit şi golul 3, nu am mai avut emoţii. În partea secundă ne-am dus la 4-0, apoi au avut oaspeţii un penalty. Dumbravă a apărat iniţial, mdar mingea a revenit la un jucător advers, care a redus din diferenţă. S-a terminat 6-1, rezultat care ne mulţumeşte. A fost bine. Şi oaspeţii au dat dovadă de fair-play, chiar dacă la început au încercat să pună un pic de presiune. După ce au venit goluri, şi-au dat şi ei seama că suntem echipa mai bună. M-a bucurat să văd mulţi copii în tabăra adversă, la fel cum se întâmplă de fiecare dată când văd formaţii care întineresc lotul. Mi-aş dori să putem şi noi, la Ioneşti, să avem cât mai mulţi tineri, localnici, dar din păcate nu prea vin din urmă. Alex Burtoi a realizat dubla în acest meci. Au mai înscris Emil Zaharioiu şi Ucă, din penalty, a fost şi un autogol, iar ultimul, dacă nu mă înşel, l-a marcat Robert Ancuţa. Am avut posibilitatea să facem toate schimbările, să le dăm şansa şi celor de pe bancă să joace. A revenit şi Vali Totescu. A intrat între buturi în minutul 80. E un început bun pentru noi. Mă bucur şi că băieţii au înţeles să-şi vadă de joc. Am avut o discuţie legată de disciplină. După cum ştiţi, nu-mi place violenţa, nici fizică şi nici verbală, la fotbal. Nu duce nicăieri, decât la lucruri rele. Cred că suntem una dintre cele mai fair-play echipe din acest eşalon”, a declarat antrenorul viceliderei Ligii a V-a, Iulică Dincă, după debutul cu dreptul în retur.