Şelimbăr, victorie la revenirea pe Municipalul din Zăvoi

Claudiu Niculescu tocmai şi-a prelungit înţelegerea cu Şelimbăr. După semnarea unui nou contract, antrenorul formaţiei sibiene şi-a condus elevii către un nou succes în Liga a II-a. Revenirea pe stadionul Municipal, din Zăvoiul vâlcean, a fost cu noroc pentru Şelimbăr. Ardelenii au câştigat cu scorul de 2-0 confruntarea cu CSM Slatina, din grupa A din play-out-ul eşalonului secund şi sunt tot mai aproape de îndeplinirea obiectivului, de menţinere în Liga a II-a. Soarta întâlnirii cu Slatina a fost decisă din prima repriză. Golurile lui Gele şi Luca au făcut diferenţa. Al doilea gol a fost contestat de oaspeţi pe motiv că mingea nu ar fi depăşit în întregime linia porţii. În minutul 57, marcatorul primului gol, Gele, şi-a lăsat echipa în inferioritate numerică. A fost sancţionat cu al doilea galben. Pe tabelă nu au mai apărut, însă, noutăţi. Şelimbăr revine la Vâlcea pe 22 aprilie, pentru confruntarea cu Metaloglobus.