Liga NationalaHandbal

SCM Rm. Vâlcea va întâlni Dunărea Brăila în sferturile Cupei României Fan Courier

Joi, 20 februarie, la sediul FRH de la București, a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea meciurilor din sferturile de finală ale Cupei României Fan Courier la handbal feminin. Campioana României, SCM Rm. Vâlcea, s-a calificat în această fază după ce a învins-o cu scorul de 27-21 pe Gloria Bistrița. În sferturi va da tot peste un adversar puternic. Lidera Ligii Florilor o va înfrunta pe Dunărea Brăila. Un lucru îmbucurător este faptul că partida va avea loc la Vâlcea. Când? Deocamdată nu se știe. FRH a anunțat că în cel mai scurt timp, împreună cu partenerul de transmisie, TVR, va fi stabilit programul și orele de desfășurare a meciurilor. Dacă trece de această fază, SCM va juca în Final Four.