Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga NationalaHandbal

SCM Rm. Valcea a jucat un meci amical cu CS Dacia Mioveni

Miercuri după-amiază, echipa de handbal vâlceană a disputat, în Sala „Traian”, o partidă de verificare în compania divizionarei secunde CS Dacia Mioveni, formaţie care are maxim de puncte în Seria C, după două meciuri şi care vizează promovarea în primul eşalon. Antrenorul Florentin Pera a rulat întreg lotul avut la dispoziţie. Pe teren au fost chiar şi junioarele de la Centrul de Excelenţă, legitimate la SCM zilele trecute, respectiv Ioana Bălăceanu, Denisa Vîlcan, Roberta Stamin şi Daniela Marin. Au fost menajate doar Alicia Fernandez şi Samara da Silva. A revenit, în schimb, Natalya Vasileuskaya, după o pauză de două săptămâni. A fost un meci de 75 de minute. Partida a fost câştigată clar de „municipale”. După 60 de minute de joc, tabela indica 31-16 pentru SCM. Scorul final a fost 37-20 în favoarea grupării de la poalele Capelei.
Pentru Petra Blazek şi colegele sale, următorul meci va fi oficial. Marţi, 9 octombrie, de la ora 17.30, în etapa a V-a din Liga Florilor, SCM Rm. Vâlcea va întâlni, în deplasare, campioana en-titre, pe CSM Bucureşti, formaţie pe care a învins-o, în vară, în Supercupa României. (S.S.)