Liga NationalaHandbal

SCM, a 13-a victorie din Liga Florilor

Marți, 25 februarie, echipa de handbal vâlceană a revenit în fața propriilor suporteri. SCM a înfruntat Universitatea Cluj, penultima clasată din Liga Florilor, într-un meci contând pentru etapa a XVII-a. „Municipalele” s-au încălzit mai greu. Abia în minutul 19 au trecut pentru prima data la conducere. Au terminat prima repriză cu un avantaj de patru goluri: scor 17-13. La finalul celor 60 de minute de joc diferența a fost de opt goluri: scor 34-26. În ultimele 4 minute, Vâlcea a avut pe teren toate cele trei junioare: Ciucă, Marin și aniversata zilei: Roberta Stamin.

Pentru SCM au marcat în confruntarea cu Cluj: Badea (8), Gonzalez (7), Elghaoui (6), Norgaard (5), Glibko (3), Liscevic (2), Zamfirescu (2), Trifunovic (1).