Acasă Fotbal S-au stabilit delegările pentru ultima etapă a turului în cele trei ligi...

S-au stabilit delegările pentru ultima etapă a turului în cele trei ligi județene!

559
0

Liga a IV-a / Sezon 2022-2023

Restanță etapa 1

  • Miercuri, 30 noiembrie:

Viitorul Mateești – CS Mădulari                   4-3

 Etapa 15 (ultima din tur)

  • Sâmbătă, 3 decembrie:

Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Viitorul Mateeşti          (Ora 11.00)

Arbitri: C. Hoarcă – A. Chebar, Alexandra Maria; Observator: Ghe. Mosor

Viitorul Budeşti – Atletic Drăgăşani (Ora 11.00)

Arbitri: A. Marinoiu – C. Colța, V. Teodorescu; Observator: C. Dina

FC Băbeni – FC Păuşeşti Otăsău       (Ora 11.00)

Arbitri: A. Colța – A. Idu, M. Popa; Observator: I. Iordache

CS Mădulari – Sparta Rm. Vâlcea     (Ora 14.00)

Arbitri: R. Mosor – Fl. Păunescu, A. Dumitrașcu; Observator: E: Roșu

CS Guşoeni – Unirea Tomşani          (Ora 14.00)

Arbitri: S. Lăstun – G. Apostolescu, A. Moja; Observator: C. Gaiță

Minerul Berbeşti – Lotru Brezoi       (Ora 14.00)

Arbitri: M. Glodeanu – G. Maria, E. Ignatie; Observator: I. Rădescu

  • Duminică, 4 decembrie:

Foresta Malaia – SCM Rm. Vâlcea   (Ora 11.00)

Arbitri: A. Croitoru – Fl. Păunescu, A. Idu; Observator: A. Comănescu

Stejarul Vlădeşti – Olteţul Alunu      (Ora 11.00)

Arbitri: I. Taifas – M. Zaharia, R. Bălteanu; Observator: Fl. David

Clasament

  1. Sparta Rm. Vâlcea 14  12   2   0  63-8    38p.
  2. FC Păușești Otăsău 14  12   2   0  46-12  38p.
  3. SCM Rm. Vâlcea 14  11   3   0  71-7    36p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 14 11   0   3  43-19  33p.
  5. CS Mădulari 14    7   3   4  43-26  24p.
  6. AFC Băbeni 14    6   2   6  32-33  20p.
  7. Lotru Brezoi 14    6   1   7  29-25  19p.
  8. Unirea Tomșani 14    5   2   7  25-36  17p.
  9. Foresta Malaia 14    5   2   7  24-35  17p.
  10. Atletic Drăgășani 14   5   1   8  24-46  16p.
  11. Minerul Berbești 14   4   2   8  31-33  14p.
  12. CS Gușoeni 14   4   1   9  29-43  13p.
  13. Viitorul Mateești 14   4   0 10  28-52  12p.
  14. Oltețul Alunu 14   3   3   8  27-53  12p.
  15. Stejarul Vlădești 14   3   0 11  18-63    9p.
  16. Viitorul Budești 14   2   0 12  28-70    6p.

 

Liga a V-a / Sezon 2022-2023

Restanță etapa 8:

  • Miercuri, 30 noiembrie:

Comerțul Roești – Viitorul P. Măglași      0-3

 Etapa 15 (ultima din tur)

  • Sâmbătă, 3 decembrie:

Oltul Ioneşti – Viitorul Voiceşti                  (Ora 14.00)

Arbitri: A Colța – A. Idu, M. Popa; Observator: I. Iordache

AS Bărbăteşti – Comerţul Roeşti               (Ora 14.00)

Arbitri: I. Taifas – M. Zaharia, V. Ionescu; Observator: Gr. Tomoiagă

  • Duminică, 4 decembrie:

CS Şuşani – FC Vlădeşti                                 (Ora 11.00)

Arbitri: M. Dincă – R. Dobrică, G. Anghel; Observator: C. Dina

AS Şirineasa 2019 – Victoria Frânceşti    (Ora 11.00)

Arbitri: M. Glodeanu – M. Sima, A. Maria; Observator: M. Cîrceag

AS Buneşti – Viitorul P. Măglaşi                 (Ora 11.00)

Arbitri: M. Truță – A. Chebar, G. Maria; Observator: C. Cîrstea

Oltul Drăgoeşti – Viitorul Pietrari              (Ora 11.00)

Arbitri: I. Demetrescu – A. Chiripuș, Darian Dinu; Observator: Ghe. Mosor

Alutus Sălătrucel – Inter Lăpuşata            (Ora 11.00)

Arbitri: C. Hoarcă – Darius Diaconescu, L. Păunescu; Observator: Marian Nicolae

CSC Orleşti – AS Mihăeşti                            (Ora 11.00)

Arbitri: R. Mosor – C. Colța, G. Apostolescu; Observator: D. Nicula

Clasament

  1. Oltul Drăgoești             14  11   1   2 44-17  34p.
  2. Oltul Ionești             14    9   4   1 49-21  31p.
  3. AS Mihăești 14    8   4   2 30-18  28p.
  4. Viitorul Voicești 14    9   0   5 63-30  27p.
  5. AS Bărbătești 14    6   6   2 33-19  24p.
  6. AS Șirineasa 2019 14    7   3   4 27-21  24p.
  7. AS Bunești             14    8   0   6 23-26  24p.
  8. Viitorul P. Măglași 14    7   2   5 24-23  23p.
  9. ASCSC Orlești             14    5   4   5 35-29  19p.
  10. Viitorul Pietrari 14    5   1   8 38-42  16p.
  11. FC Vlădești 14   4   4   6 18-25  16p.
  12. Comerțul Roești 14   5   1   8 25-37  16p.
  13. CS Șușani 14    4   1   9 34-48  13p.
  14. Victoria Frâncești 14   3   1 10 22-46  10p.
  15. Inter Lăpușata 14    2   2 10 19-47    8p.
  16. Alutus Sălătrucel 14   2   0 12 19-54    6p.

 

Liga a VI-a / Sezon 2022-2023 / Seria NORD

Etapa 13 (ultima din tur)

  • Sâmbătă, 3 decembrie:

Cavalerul Trac Cernișoara – Măgura Slătioara     (Ora 14.00)

Arbitri: Denis Boldu – A. Mangeac, D. Manafu; Observator: Fl. David

Atletico Rm. Vâlcea – Montana Iz. Rece (Ora 14.00)

Arbitri: V. Tedorescu – M. Sima, A. Nuică; Observator: Teo Țarălungă

Oltul Dăești – Păstorul Vaideeni                               (Ora 14.00)

Arbitri: A. Marinoiu – C. Colța, A. Duțu; Observator: D. Nicula

Viitorul Oteșani – Tineretul Surpatele    (Ora 14.00)

Arbitri: A. Radu – Darian Dinu, R. Dobrică; Observator: N. Dobrică

ACS Olanu – Sportul Genuneni                 (Ora 14.00)

Arbitri: C. Hoarcă – A. Chebar, A. Maria; Observator: Ghe. Mosor

AS Popești 2016 – Forestierul Romani    (Ora 14.00)

Arbitri: Darius Boldu – L. Păunescu, Darius Diaconescu; Observator: Marin Nicolae

Progresul Măldărești stă

Clasament

  1. ACS Olanu             11  10   1   0 51-17 31p.
  2. Progresul Măldărești 12    8   1   3 48-30 25p.
  3. Oltul Dăești             11    8   0   3 48-19 24p.

4.Cavalerul Trac Cernișoara11    7   1   3 47-25 22p.

  1. Forestierul Romani 11    6   3   2 38-27 21p.
  2. AS Popești 2016 11    6   0   5 38-31 18p.
  3. Sportul Genuneni 11    5   2   4 33-23 17p.
  4. Montana Iz. Rece 11    5   1   5 27-43 16p.
  5. Păstorul Vaideeni 11    3   4   4 28-31 13p.
  6. Măgura Slătioara 11    3   1   7 27-32 10p.
  7. Tineretul Surpatele 11   2   1   8 27-45   7p.
  8. Viitorul Oteșani 11    1   0 10 19-60   3p.
  9. Atletico Rm. Vâlcea 11   0   1 10 12-60   1p.

 

Liga a VI-a / Sezon 2022-2023 / Seria SUD / Tur

Etapa 13

  • Duminică, 4 decembrie:

Oltețul Zătreni – Recolta Laloșu                (Ora 11.00)

Arbitri: A Marinoiu – C. Mărăcine, C. Trașcă; Observator: E. Roșu

Zorile Scundu – Știința Grădiștea             (Ora 11.00)

Arbitri: V. Teodorescu – C. Văduva, M. Tudor; Observator: T. Țarălungă

Damila Măciuca – AS Crețeni                     (Ora 11.00)

Arbitri: A. Colța – A. Dumitrașcu, E. Ignatie; Observator: Ghe. Pavel

AS Făurești – Știința Roșiile                         (Ora 11.00)

Arbitri: A. Radu – I. Zaharioiu, A. Mangeac; Observator: M. Deaconescu

Luceafărul Pesceana – Tractorul Lădești (Ora 11.00)

Arbitri: T. Ninciuleanu – Șt. Pătrașcu, G. Radu; Observator: Gr. Tomoiagă

Amărăști Nemoiu – Cerna Copăceni        (Ora 11.00)

Arbitri: Denis Boldu – A. Duțu, M. Motoi; Observator: M. Opriș

Faurul Livezi – Oltețul Bălcești 2014          (Ora 11.00)

Arbitri: Darius Boldu – C. Stătescu, D. Manafu; Observator: N. Dobrică

Clasament

  1. AS Făurești             12  11   1   0 45-6     34p.
  2. AS Crețeni 12  10   1   1 54-15   31p.
  3. Oltețul Bălcești             12    9   0   3 58-18   27p.
  4. Damila Măciuca             12    7   2   3 35-28   23p.
  5. Luceafărul Pesceana         12    7   1   4 32-27   22p.
  6. Zorile Scundu                  12    6   2   4 22-19   20p.
  7. Oltețul Zătreni             12    6   1   5 30-17   19p.
  8. Știința Grădiștea 12    6   1   5 23-32   19p.
  9. Faurul Livezi             12    3   4   5 30-23   13p.
  10. Cerna Copăceni 12    3   2   7 19-33   11p.
  11. Știința Roșiile 12    3   1   8 30-33   10p.
  12. Recolta Laloșu 12    2   2   8 29-44     8p.
  13. Tractorul Lădești 12    1   0 11 12-50     3p.
  14. Amărăști Nemoiu 12   1   0 11 13-87     3p.

*) DELEGĂRILE ȘI PROGRAMUL POT SUFERI MODIFICĂRI