”Am reuşit să ne ridicăm la nivelul aşteptat doar o repriză”

SCM a pierdut al treilea joc în Liga Campionilor, motiv de dezamăgire pentru Florentin Pera, care, la finalul întâlnirii cu CSKA, a făcut o scurtă radiografie a ceea ce s-a întâmplat în Rusia.

”Cu CSKA, am juca doar în prima repriză. Am avut o apărare bună, poarta a prins bine. Tactic, totul a decurs normal. Din păcate, am primit 2-3 goluri în prepasiv. În repriza a doua am ratat foarte mult. Portarii gazdelor au fost într-o formă bună, au avut intervenţii bune în situaţii de 1-1. Noi am ratat mult din extremă şi de pe pivot. Spre final, am schimbat jucătoarele şi le-am dat şansa să joace şi celor mai tinere. CSKA Moscova a făcut o partidă bună şi o felicit pentru victorie. Noi am venit aici cu probleme. Ne-au lipsit două jucătoare, Mireya Gonzalez şi Kristina Liscevic. CSKA e într-o formă bună, a jucat pe teren propriu şi a făcut-o foarte bine. Noi am reuşit să ne ridicăm la nivelul aşteptat doar o repriză”.