Preotul le-a purtat noroc vlădeştenilor! Andrei Neagoe & Co. au învins o echipă de temut

FC Vlădeşti a obţinut sâmbătă a patra victorie din Liga a V-a. A fost un succes la limită, cu 1-0, în faţa unui adversar de temut, Viitorul Voiceşti. Oaspeţii au controlat jocul în primele 30 de minute. Au avut şi o ocazie importantă, prin Cristi Vătafu. Gazdele au început să conteze spre final de repriză. Andrei Neagoe a avut şansa de a deschide scorul după un corner executat de ”Botoşel”. Imediat, după o aruncare de la margine a aceluiaşi jucător, Olaru, Neagoe, din 6 metri, a trimis mingea în bară. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 54, tot după o fază fixă, o aruncare de la margine. Juniorul Mario Stoian a făcut diferenţa. A înscris chiar când pe poarta stadionului a intrat preotul. Andrei Neagoe a mers la tribună şi i-a mulţumit acestuia că a venit cu noroc pentru echipa sa. Oaspeţii au încercat să revină. Vătafu l-a încercat pe Lucian Roşca de două ori, însă goal-keeper-ul gazdelor a arătat siguranţă între buturi. Bogdan Popa a mai fost aproape de egalare. În ultimele minute, Vlădeşti a avut şi o bară, după acţiunea lui ”Duma” (Marius Diaconu). La final, a fost sărbătoare în tabăra gazdelor. Imnul realizat de Tibi Ninciuleanu, care a absentat la acest joc, a răsunat înainte, la pauză şi după finalul partidei la stadionul din Vlădeşti.